Ömer Çelakıl Düşünce Gücü (Kuantum)

 

Kuran’ın Şifresi adlı kitabıyla geçtiğimiz yıllarda dikkatleri üzerine çeken Ömer Çelakıl, yeni kitabı Beklenen Kıyamet’te, Kuran’da küresel ısınma ile ilgili bölümler olduğunu ve Mars’ta yaşam haberi verildiğini iddia ediyor.
İşte Çelakıl’ın çarpıcı iddiaları:

Geri sayım 69′da başladı

“Mesela Kuran’daki Kamer (Ay) suresinde ‘Saat (Kıyamet) yaklaştı’ deniliyor. Kamer suresinin birinci ayetinden sonra Kuran’ın en sonuna kadar 1389 ayet var. Hicri takvimde de 1389 yılı miladi takvimde 1969 yılı, yani Ay’a gidilen yıldır. Yani ‘Ay’ ismindeki sure, sanki Ay’a gidileceğini önceden yılıyla birlikte haber veriyor. İşte bu ayette Saatin (kıyametin) yaklaştığı vurgulanıyor. O nedenle Ay’a çıkılan 1969 yılında geri sayım başlamış olabilir.”

Mars’ta hayat vardı

“Mars kelimesinin Kuran-ı Kerim’de gizli bir biçimde geçtiğine dair önemli kanıtlara ulaştığımı söyleyebilirim. M-A-R-S harfleri açıkça görünüyor (Arapça’da Mim-Elif-Ra-Sin harfleri). Mars’ın uydusu olan gökcismi ‘Deimos’ kelimesi de bu şekilde geçiyor. Üstelik D-E-İ-M-O-S’a işaret eden ayetin numarası 30′dur ve 30 sayısı bu uyduyu temsil eden bir sayıdır çünkü Mars çevresindeki dolanım süresi 30 saattir.

Mars’ta bulunan kum tepelerinin de Kuran’da yeri var. Kuran’da kum tepelerinde yaşayan özel bir kavimden söz ediliyor: And olsun ki, biz onlara size vermediğimiz imkânlar vermiştik. Onlara kulaklar, gözler ve kalpler vermiştik… (Ahkaf suresi 26. ayet) Ayette bahsedilen ve yok olan topluma bazı özellikler verildiği söyleniyor. Daha gelişmiş bir canlı türüne işaret ediliyor olabilir, fakat bu konuda kesin konuşmak imkânsız.”

Küresel ısınma mesajı

“De ki: Söyleyin bakalım, suyunuz (yerin dibine) çekiliverse (yok olsa), size kim bir akar su getirebilir?’ (67 Mülk 30) Bu ayette dikkat çekmek istediğim ilginç bir işaret var; Ayet ve sure numarası çarpıldığında 30×67=2010 yılı çıkıyor. Uluslararası raporlarda 2010 yılında ülkelerarası su sorunu ve anlaşmazlıklarının baş gösterebileceği söyleniyor. Kur’an’daki ‘Duhan (Gaz-Duman)’ suresinde de gelecekte gökyüzünde bir gaz-duman tabakasının ortaya çıkacağı belirtiliyor. Bugün küresel ısınmanın nedeni olarak atmosferimizde sera gazlarının birikmesi gösteriliyor.”

Dr. Ömer ÇELAKIL’A Ait Kitaplar Hakkında Detaylı Bilgiler.
Dr Ömer Çelakıl Kuran-ı Kerim-in Mucize Sırları Kitabı
Dr Ömer Çelakıl Kur-an-ı Kerim-in Şifresi 2 Kitabı
Dr Ömer Çelakıl Beklenen Kıyamet Kitabı
Dr Ömer Çelakıl Kuran-ın Şifresi Kitabı

Dr. Ömer Çelakıl’a ait diğer makaleler ve bunları bulabileceğiniz web adresi :

19:57 NUMARALI AYET VE 1957 YILI
AY’A ÇIKIŞ TARİHİ KUR’AN’DA YAZIYOR MUYDU?
KADINLARDAKİ 23.KROMOZOM ve GENETİK
GÜNEŞ’İN HİDROJEN VE HELYUMDAN OLUŞU
GİZLİ KELİME: RETİNA
CANLILARIN KOPYALANACAĞINI YÜZYILLAR ÖNCESİNDEN KURAN-I KERİM HABER VERİYOR MUYDU?
KUM TEPELERİ MARS GEZEGENİNE Mİ İŞARET EDİYOR?
ÖNEMLİ BİR MUCİZE: HALLEY YILDIZI VE 76 YIL
KANDAKİ OKSİTLENME
DNA VE GENETİK TARİHİNİN BAŞLANGICI
DNA VE RNA SUREDE EŞİT SAYIDA TEKRARLANIYOR
OZON TABAKASI KURAN’DA YAZIYOR MUYDU?
YENİ BİR KUR’AN MUCİZESİ DAHA: YERALTINDAKİ ENERJİ VE PETROL KELİMESİ
MODERN BİLİMDEN YÜZYILLAR ÖNCE KURAN’DA ATMOSFER KELİMESİNE İŞARET EDİLİYORDU
KUR’AN MUCİZESİ VE QUANTUM FİZİĞİ
AY İLE DÜNYA ARASINDAKİ MESAFE
ARI VE GENETİK YAPISI
VENÜS VE MARS’IN DÖNÜŞ SÜRELERİ
DENİZ – KARA ORANI
KURAN’DA ATOMLAR
SİRİUS YILDIZI VE 49 SAYISI
KURAN’DA BİLİMSEL MUCİZELER

Dr. Ömer ÇELAKIL’ın resmi web internet sitesi adresi : www.celakil.com, www.kuranca.comKaynak: Dr. Ömer Çelakıl Kimdir, ÖMER ÇELAKIL Biyografisi, Dr. Çelakıl Kitapları 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !